חודש הקריאה

חגיגה של ספרות עברית בספרייה הלאומית
יוני 2022
downdown

אירועים בשידור חי

מפגשים עם סופרים ומשוררים, חוקרים ויוצרים
לא נמצאו פריטים תואמים.

אירועים מהארכיון

שיחות והרצאות בתחום הספרות והשירה העברית לצפייה בכל עת
יום עיון בעקבות כתיבתו של נתן זך "כל נקודה אינה סוף"
מתוך: "מן המקום שבו לא היינו אל המקום שבו לא נהיה"
ל(בנ)טינית
הדי אן איי של האות העברית- סדרת מפגשים
כמוסת זמן
יצירות מהמחשכים רואות אור, סדרת מפגשים
יצר לב אדם
יצרים בספרות העברית
אומרים שירה
שירה עברית ושירת עולם בהנחיית פרופ' רפי ויכרט
הרצאות

לא רק מילים

כשטקסט ומוסיקה נפגשים, מתמזגים שני עולמות לכדי בריאה אחת חדשה, גדולה מסך חלקיה. מה קורה כשגלעד כהנא פוגש את זלדה לשיחה? איזה פסקול מתנגן בראש כשקוראים את אלן גינזבורג, וויליאם בורוז או ג׳ק קרואק? שימו אוזן וצאו למסע מרחיב תודעה.

מה בכי ומה ים?

גלעד כהנא מנהל דיאלוג עם זלדה דרך כתביה (פרוזה קצרה ומכתבים). השיח עוסק בזיהוי הנס, נס שאינו תלוי בהתרחשות שמחוץ לחוקי הטבע, אלא זיהוי יופיו הייחודי והחד פעמי של ההרף.

הכתיבה, זו המאפשרת את הדיאלוג הנ"ל, משמשת כגשר בין רגעי החיבור העילאי לבין האכזבה מהיעדרותו של אותו החיבור.

את הדיאלוג מלווה פסקול מקורי שהקליט כהנא במיוחד.

קראו עוד >קראו פחות >

גלעד כהנא הוא מוזיקאי, אומן, סופר, שחקן, שדרן ויוצר רב תחומי. נולד במקסיקו בשנת 1970, כיום חי, יוצר ועובד בתל אביב. זוכה פרס מפעל הפיס לאמנויות ולמדעים על שם לנדאו. זוכה פרס אקו"ם למחבר השנה.

כהנא כתב והוציא לאור שלושה ספרים: ״פיסוק של נעלמים״ בהוצאת אבן חושן, 2013; ״מנוף מצביע אל הים״ בהוצאת הקיבוץ המאוחד, 2009; "תכנון להתאוששות מאסון״ בהוצאת כתר, 2003.

כמו כן כותב שירים עבור אומנים אחרים: דודו טסה, אביתר בנאי, יובל דיין, ׳הדג נחש׳, ברי סחרוף, ׳בלקן ביט בוקס׳, בועז שרעבי, גוראן ברגוביץ', ריף כהן, ישי לוי, יהודית רביץ, נורית גלרון, הראל סקעת, ארקדי דוכין, יהודית רביץ, יוני בלוך, מוקי, נינט, דייוויד ברוזה ועוד.

ב2015 השתתף בסרט "סיפור על אהבה וחושך" בתפקיד ראשי לצידה של נטלי פורטמן. (בנוסף שיחק גם בסרט "האיש שבקיר" ובתפקידי אורח ב"אחיות המוצלחות שלי" וב"ככה זה" של דנה מודן ואסי כהן, 'האחיין שלי בנץ' ועוד.)

שידר תכנית שבועית אישית ב"כאן תרבות" ובגלגלץ. ניהל אמנותית את ערב הפתיחה של פסטיבל ישראל 2019.  גלעד יוצר קולאז'ים, הציג במוזיאון ינקו דאדא, בגלריה סוזי ב'צבע טרי 8' , בגלריה חזי כהן, בגלריה ליטבק, בגלריה מאיה ובמכון המים - הגלריה העירונית גבעתיים.

בנוסף להיותו אומן קולאז'ים כהנא גם יזם ויצר אירועים מולטידיסיפלנריים המשלבים אמנים מתחומים שונים כגון אמנות פלסטית, מחול, מוזיקה חיה, מיצבי סאונד, מיצבי וידאו, תאורה, אדריכלות נוף ועוד. (אירועים כגון ההשקה של 'אפריקה שלי' שכללו מיצבים ב17 חדרים שונים, ערב הפתיחה של פסטיבל ישראל ואירוע המיצבים 'בין לבין' שהתרחש בשלושה בניינים להריסה בשד' סמאטס בת"א)

ביולי 2022 ישודר בערוץ 8 סרט ראשון בבימויו (במשותף עם עודד פרבר).

זה כתוב בספרים

חידוני ידע מעולם הספרות העברית

הסכתים

ראיונות מוקלטים עם סופרים ומשוררים מארכיון הצליל הלאומי
צרו קשר:
[email protected]   |   074-7336400